O nás

Jmenuji se Dana Průhová, narodila jsem se v sedmdesátých létech minulého století ve Východních Čechách 🙂 Život mne přivedl do plzeňského kraje, do obce Zruč-Senec kde se mnou v domečku bydlí fenka Abbinka (Abbie from Devil Rock).

Jsem milovnice jižní Francie, kde téměř všude najdete modré až fialové lány voňavé levandule. Malou část těchto voňavých květin pěstuji  na své zahradě. Abbinka často odpočívá mezi kvetoucími bochánky této voňavé rostliny, rozhodla jsem se pojmenovat chovnou stanici po této rostlině.

V roce 2017 jsem  Abbinku uchovnila  a 21. 8. 2018 jsem založila chovnou stanici from Lavender Meadow (z levandulové louky).

Rozhodnutí si pořídit plemeno australského ovčáka bylo velmi spontánní. Po úmrtí člena rodiny, zlatého retrívra,  kterého jsme s rodinou milovali 12 let, jsme se rozhodli pro menšího dlouhosrstého pejska, který se drží spíše u člověka a nenahání zvěř v lese.  Pořídila jsem si tak svojí životní lásku, fenku Abbinku, která je mým parťákem na dlouhých procházkách a projížďkách na kole.

Abbinka je velice temperamentní , chytrá, učenlivá, milující vodu, sníh.

Pro rok 2019 jsme členy KCHBO.